Domácí repelent
2 min. čtení

Domácí repelent

Pokud váš mazlíček, jako králík nebo morčátko, chodí ven, je potřeba, aby byl chráněn před otravným hmyzem. Klasické repelenty pro zvířata obsahují chemické látky, které mohou být pro některé druhy zvířat toxické, jako např. Permethrin pro kočky nebo Fipronil pro králíčky. Vstřebáváním kůží nebo lízáním srsti se chemické látky dostávají do těla zvířat. Protože sama upřednostňuji přírodní složení všeho, co se aplikuje na kůži, rozhodla jsem se vám představit návod na domácí repelent z bylinek. Kromě vašeho mazlíčka ho můžete vyzkoušet i vy.

Co budete potřebovat

  • čistý líh (např. lékařský líh, vodku, Alpu – není čistá, ale dá se použít), ne technický!
  • hřebíček
  • levanduli sušenou nebo čerstvou (celé rostliny)
  • rozmarýn sušený nebo čerstvý

přírodní repelent pro zvířataPostup výroby přírodního repelentu

Bylinky zalijte lihem a louhujte minimálně 14 dní. Každý den promíchejte. Následně sceďte přes sítko nebo plátno a přelijete do rozprašovače. Pokud seženete alkoholový extrakt z rozmarýnu či levandule, můžete použít ten, zbytek bylin nechte louhovat dle návodu. Hmyzu nevodí i další bylinky, jako je máta, fenykl, citronová tráva (Lemongrass), šalvěj nebo oregano. Bylinky můžete přidat do repelentu a nechat louhovat s ostatními nebo do repelentu můžete nakapat pár kapek (1-2 kapky) esenciálních olejů těchto bylinek. Vyhněte se aloe vera a čajovníku (Tea Tree) a eukalyptu, nedělají zvířatům dobře.

Aplikace přírodního repelentu na zvíře

Přírodní repelent aplikujte na bříško a nohy zvířete. Dejte pozor, aby se repelent nedostal zvířeti do očí. Na zadní část těla a uši repelent aplikujte stříknutím do dlaní a následným rozetřením repelentu do srsti zvířete.

Menforsan přírodní repelentDalší varianty přírodního repelentu

Pokud se vám nechce vyrábět si repelent doma nebo nechcete čekat, až se vylouhují byliny, pak sáhněte po přírodním repelentu Menforsan. Má čisté složení, obsahuje výtažky z konopí, citronely a pelargonie, a tak spolehlivě odpuzuje klíšťata, komáry, blechy, roztoče, mouchy a vosy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *