Domácí repelent
2 min. čtení

Domácí repelent

Pokud váš mazlíček, jako králík nebo morčátko, chodí ven, je potřeba, aby byl chráněn před otravným hmyzem. Klasické repelenty jsou pro zvířata nevhodné, protože obsahují různé chemické a karcinogenní látky jako např. Permethrin. Lízáním srsti se chemie dostane do těla zvířat, nehledě na nepříjemném zápachu repelentů. Proto jsem se rozhodla vám představit návod na domácí repelent z bylinek. Kromě svého mazlíčka ho můžete vyzkoušet i vy.

Co budete potřebovat

  • čistý líh (např. lékařský líh, vodku, Alpu – není čistá, ale dá se použít)
  • hřebíček
  • levanduli sušenou nebo čerstvou (celé rostliny)
  • rozmarýn sušený nebo čerstvý

přírodní repelent pro zvířataPostup výroby přírodního repelentu

Bylinky zalijte lihem a louhujte minimálně 14 dní. Každý den promíchejte. Následně sceďte přes sítko nebo plátno a přelijete do rozprašovače. Pokud seženete alkoholový extrakt z rozmarýnu či levandule, můžete použít ten, zbytek bylin nechte louhovat dle návodu. Hmyzu nevodí i další bylinky, jako je máta, fenykl, citronová tráva (Lemongrass), šalvěj nebo oregano. Bylinky můžete přidat do repelentu a nechat louhovat s ostatními nebo do repelentu můžete nakapat pár kapek (1-2 kapky) esenciálních olejů těchto bylinek. Vyhněte se aloe vera a čajovníku (Tea Tree) a eukalyptu, nedělají zvířatům dobře.

Aplikace přírodního repelentu na zvíře

Přírodní repelent aplikujte na bříško a nohy zvířete. Dejte pozor, aby se repelent nedostal zvířeti do očí. Na zadní část těla a uši repelent aplikujte stříknutím do dlaní a následným rozetřením repelentu do srsti zvířete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *