Převoz papouška
1 min. čtení

Převoz papouška

převoz papouškaPapouška je možné převážet buď v kleci, ve speciální přepravce nebo v lepenkové krabici. Pokud jste zvolili přepravu papouška v kleci, vylijte vodu z napáječky a sundejte krmítka, hračky a bidýlka, aby se o ně papoušek nezranil. Převoz v kleci se hodí spíše pro drobné ptáčky – zebřičky, chůvičky atd.

Druhou variantou na převoz papouška je lepenková krabice s několika menšími otvory pro vzduch. Pozor, lepenková krabice však není vhodná pro velké papoušky, mohli by se z ní velmi jednoduše vyštípat!

Většího papouška je lepší převézt v přepravce přizpůsobené k převozu papoušků, tu seženete v chovatelských potřebách. Přepravka by z bezpečnostních důvodů neměla být průhledná a na jejím dně by měly být hobliny. S klecí, přepravkou nebo krabicí s papouškem zacházejte velmi opatrně, vyvarujte se především jejich naklánění.

Při převážení papouška v zimě mu hrozí prochladnutí, je proto dobré klec, přepravku či krabici přikrýt dekou, prostěradlem nebo ručníkem aspoň po dobu přenosu z domu do auta a naopak. Potom přehoz sundejte, aby se papouškovi dostalo čerstvého vzduchu.

Při cestování v létě dejte pozor na klimatizaci. Teplota uvnitř auta by správně měla být pouze o pár stupňů nižší než venkovní teplota, jinak papouškovi hrozí nastydnutí.

O převozu dalších drobných zvířat se dočtete tady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *