Jak zabavit králíka
2 min. čtení

Jak zabavit králíka

Proč králík kouše mříže? Proč vyhrabává obsah záchůdku? Proč hází s miskou? Obvykle to dělá proto, že se nudí. Králíčci jsou velmi chytrá zvířata, a když se nudí, mohou zlobit, tedy ničit vybarvení klece nebo lomcovat s klecí. Králíček by měl mít dostatek pohybu mimo klec, ale jsou chvíle, kdy je třeba, aby byl v kleci. Jak tedy zajistit, aby se tam nenudil? Zde je pár mých tipů:

  1. Kupte mu závěsnou kovovou kouli, kterou mu naplňte senem. Koule se bude v kleci houpat a králíček se taháním stébel zabaví. Do koule mu můžete dát klidně i zeleninu a trochu ovoce.
  2. Králíčkovi můžete dát do klece kupku sena, kterou posypete sušenou zeleninou nebo sušenými bylinkami a on je v ní bude hledat.
  3. Nechte králíčka se za oblíbenou potravou natahovat, například mrkev můžete strčit mezi mřížky klece a nechat králíčka ji okusovat.
  4. Pořiďte mu hračky z přírodních materiálů, které může postupně ničit. Králíčci milují hračky ze dřeva, sisálu, proutí, vrby, ratanu, kukuřičného šustí, lufy, mořské trávy a vodního hyacintu. Postačí ale i větvičky ze stromů. Hračky králíčkovi nezapomeňte obměňovat, aby mu nezevšedněly. S plastovými hračkami nikdy nenechávejte králíčka bez dozoru!
  5. Mimo klec můžete králíčkovi nabídnout probíhací tunely nebo hlavolamy, do kterých mu nasypte granule nebo zdravé dobroty (např. malé kousky sušené zeleniny). Skvělé jsou čichací koberečky, ve kterých bude pomocí čichu hledat pamlsky, nebo míček naplněný malými pamlsky, které se z něj při správném pohybu postupně vysypou. Nebo zkuste králíčka nechat hledat pamlsky v kartonové krabici plné zmačkaných papírů, sena nebo listí z jedlých stromů.
  6. Králíčci také milují hrabání hlíny nebo písku, proto pokud budete mít možnost jim nabídnout bazének s pískem jako králičí pískoviště, budou nadšeni! Tuto aktivitu bych ale nechala jako venkovní, ať to doma nemáte jako na pláži.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *