Jak se zbavit usazenin moči
1 min. čtení

Jak se zbavit usazenin moči

Na čištění klecí zvířat existuje množství různých čističů ve spreji, které ji sice vydesinfikují, ale usazenin od moči ji nezbaví. Na močové usazeniny v kleci a záchůdcích nejen králíků vyzrajete jednoduše pomocí octa. Je to řešení velmi levné a ekologické. Praktické je mít ocet v nádobce s rozprašovačem a nastříkat ho na usazená místa, takto s ním zároveň budete co nejvíce šetřit. Samozřejmě předtím klec umyjte od omyvatelných nečistot, případně použijte houbičkou nebo kartáček. Pokud doma nemáte ocet, ani třeba jablečný, můžete ho nahradit citronem či kyselinou citronovou. Naneste na usazeniny a nechte několik minut působit, následně odrbejte houbičkou a omyjte vlažnou vodou. Protože je ocet velmi aromatický, může dráždit čumáčky zvířat a dýchací cesty citlivějších lidských jedinců, proto při čištění větrejte.
Obecně při úklidu doma a čištění čehokoliv platí jedno důležité pravidlo. Nikdy, opravdu nikdy nemíchejte ocet nebo kyselinu citronovou se Savem! Při smíchání vznikne zdraví škodlivý plynný chlór, který vám po vdechnutí může vážně poškodit plíce!
Stejně tak nemíchejte ani ocet nebo kyselinu citronovou s jedlou sodou, ne proto, že by to bylo nebezpečné, ale proto, že je to úplně zbytečné. Jelikož se jedná o kyselinu a zásadu, účinky obou látek se navzájem vyruší a nečistota se vám akorát tak vysměje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *