O mně

Aneta PetlandJmenuji se Aneta a mám doktorát z etologie a bioakustiky, který jsem získala na Zemědělské univerzitě v Praze, na Fakultě tropického zemědělství. Mé magisterské studium oboru Management volně žijících zvířat a jejich chovů v tropech a subtropech (Wildlife Management) probíhalo v anglickém jazyce. Bakalářské studium jsem absolvovala na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů téže univerzity, obor Speciální chovy. Ve své bakalářské práci jsem se věnovala morčatům a jejich nemocem a prevenci, má diplomová a doktorská práce se také týkala morčat, avšak jejich hlasové komunikaci, vokální ontogenezi a reakcí na predátory. V rámci studia jsem se také podílela na výzkumu hlasových projevů komb ušatých a emocí morčat. Z mé dizertační práce vznikl vědecký článek publikovaný v časopisu Acta Veterinaria, na dalších vědeckých článcích se stále pracuje. Části práce byly zveřejněny na konferencích u nás i v zahraničí.

hlídání mazlíčků PrahaAbsolvovala jsem několik praxí v zoo v Praze, také u hospodářských a laboratorních zvířat ve stáji naší univerzity, asistovala jsem 6 let u hipoterapie v Hucul Clubu a 2 roky jsem brigádničila v síti prodejen s chovatelskými potřebami a zvířaty Pet center. Absolvovala jsem množství kurzů zaměřené na zvířata např. kurz canisterapie v organizaci HelpPes, kurz masáží pro psy, kurz první pomoci a na dalších stále pracuji. Angažuji se také jako dobrovolník a sponzor některých organizací na ochranu zvířat a přírody (např. PETA, Svoboda zvířat, ČSOP, Nadace na ochranu zvířat), jsem členkou dvou vědeckých organizací (ČSEtS a ČZS), jezdím rekreačně na koni a používám výhradně kosmetiku netestovanou na zvířatech. Ve volných chvílích se věnuji svým svěřencům nebo studuji odbornou literaturu o chovu, etologii a komunikaci zvířat. Protože mě baví psaní, píši články o hlídání zvířat do časopisů Haf & Mňau, Můj pes, Moje kočka, Svět psů, Naše kočky a Psí kusy. Příležitostně vystupuji s chovy zvířat v hobby pořadech na ČT1, na Nově a TV Barrandov. Sponzoruji outloně váhavého, gundi saharského, hutii konga a jsem adoptivním rodičem bércouna zrzavého a vakoveverky létavé v pražské zoo.

hlídání psů PrahaZvířata miluji odmalička. Životem mě provázelo velké množství zvířat ať už koně, psi, kočky, morčata, králíci, křečci, andulky nebo osmáci. Všechna zvířata jsem měla ráda a na žádné z nich nezapomenu. Zvířatům jsem zasvětila celý svůj život, jsou pro mě vším. Díky nim jsem, jaká jsem a dělám, co dělám. Moje láska ke zvířatům mě přivedla k nápadu, nabídnout lidem hlídání domácích mazlíčků po dobu dovolené nebo po dobu, kdy se o ně nemá kdo postarat. Uvědomuji si totiž, že lidé chtějí cestovat a zároveň chovat zvířata, což se na první dojem moc neslučuje. Nabízím vám snahu o maximální spokojenost vaší i vašeho mazlíčka, spolehlivost, časovou flexibilitu, rychlou domluvu a především odbornou péči o vašeho mazlíčka. Pohlídám téměř jakékoliv zvíře u vás nebo u mě doma, nabízím také venčení psů, masáže pro psy, poradenství v chovu zvířat a stříhání králíčků a dlouhosrstých morčat.

Jaká zvířata chovám?

V této fotogalerii si můžete prohlédnout zvířata, která jsem v nedávné minulosti chovala či stále chovám. Aktuálně vlastním králíčka (kterého si jeho majitelé nevyzvedli z hlídání), betty bojovnice a pár zebřiček pestrých, který mi pravidelně vyvádí mláďata. Protože bylo moje studium na VŠ zaměřené především na africké druhy zvířat, připomínám si doma Afriku aspoň chovem čtyř afrických achatin a afrického pygmy ježka Toffeeho.

hlídání ježků Praha

Divoch alias Toffee

hlídání potkanů Praha

Besito

hlídání potkanů Praha

Onyx

hlídání potkánků Praha

Vanilka

hlídání morčat Praha

Piškůtek

hlídání křečků Praha

Šimůnek

hlídání králíků Praha

Cipísek

hlídání králíčků Praha

Rozárka

hlídání osmáků Praha

Phoebe

hlídání papoušků Praha

Zebřička sameček

hlídání papoušků Praha

Zebřička samice

hlídání ptáčků Praha

Zebřička

hlídání rybiček Praha

Orion

hlídání rybiček Praha

Augustýn

hlídání rybiček Praha

Damián

hlídání rybiček Praha

Daniel

hlídání šneků Praha

Achatina achatina

hlídání šneků Praha

Achatina achatina ghana

Achatina fulica hamillei rodatzi albino body

Achatina fulica hamillei rodatzi albino body