Převoz drobného zvířete

převoz králíka

Drobné hlodavce a králíčky přendejte z klece do přepravky, aby se nezranili v průběhu jízdy o klec nebo její vybavení klece. Není třeba dávat zvířeti do přepravky podestýlku, ideální je dětská savá podložka, která se v případě znečištění po převozu vyhodí.
V případě krátké cesty zvíře nepotřebuje ani krmení nebo vodu. Většinou je z cesty ve stresu a jíst ani pít nechce. Pokud je však teplo, vodu zvířeti vždy vezměte do pítka, aby mělo možnost se napít. Na delší cesty je třeba dělat zastávky, aby se zvíře v klidu najedlo a napilo.
Je lepší, když se před převozem zvíře s přepravkou seznámí. Problém je, když má přepravku spojenou s nepříjemnými zážitky, jako je návštěva veteriny. Proto ho v ní berte třeba i na zahradu nebo jinam, kde to má rád. Můžete mu ji nechat v místech, kde se obvykle pohybuje a dát mu do ní pamlsky, zvíře si do ní vleze samo a bude ho brát jako úkryt. Zvíře nikdy nepřenášejte v ručníku nebo v náručí, může vám velmi snadno utéct!
Pokud zvíře převážíte v letních měsících a je horko, přehoďte přes přepravku vlhkou utěrku. Z utěrky by však neměla kapat voda. Pokud máte větší přepravku, můžete do ní vložit pet láhev naplněnou studenou vodou obalenou látkou, zvíře se o ni bude chladit. V autě dejte pozor na klimatizaci, teplota v autě by měla být nastavena pouze o pár stupňů níže než je teplota venku, jinak hrozí nachladnutí, které může být pro drobné zvíře i smrtelné.
V zimních měsících je dobré přepravku přikrýt dekou nebo ručníkem, aby zvíře při přenášení do auta a z auta nenastydlo, v autě potom deku samozřejmě sundejte, aby zvíře mohlo dýchat.
O převozu papoušků se dočtete tady.

Napsat komentář