Jako doplňkovou službu k hlídání psů nabízíme i jejich výcvik. Je už na vás, jestli nám psa budete dávat na pravidelné hlídání na pár hodin denně nebo na několik dní. Vhodná metoda výcviku vám bude navržena při společné schůzce či po prvním smluveném hlídání, na kterém si samy otestujeme učenlivost psa a jeho dosavadní znalosti. Intenzita a četnost výcvikových bloků je přizpůsobena každému psovi na míru. Rády se přizpůsobíme vašim požadavkům a potřebám vašeho psa a sestavíme vám tak individuální výcvikový plán. Po domluvě tak můžeme na výcvik psa dojíždět i k vám domů.
Chcete si psa vycvičit sami, ale nevíte přesně, jak na to? Máme pro vás návod, jak psa naučit jednotlivé povely. Jednotlivé povely najdete zde v našem blogu o výcviku psů.
Jakou metodu výcviku psů upřednostňujeme?
Při výcviku psů používáme pouze pozitivní metody. Cvičíme za pomocí clickeru nekontaktní metodou zvanou shaping neboli tvarování. Při této metodě odměňujeme pouze žádoucí reakce psa (které nám sám nabízí) a nevhodné reakce ignorujeme. V žádném případě psa nekáráme, když si vybere reakci, kterou my nechceme. Tím, že odměňujeme pouze chtěné reakce, se pes brzy naučí, co on něj požadujeme. Postupným tvarováním chování dovedeme psa k výsledku, který je pro nás žádoucí. Díky clickeru se pes naučí reagovat a provádět cviky velmi přesně. Při tomto postupu učení necháváme vašeho psa myslet, a tak rozvíjíme jeho vynalézavost.
Co je klikr?
Klikr je cvičební pomůcka, jakýsi plíšek, který když zmáčknete, vydá zvuk (kliknutí). Pes se na principu klasického podmiňování (podmíněných reflexů) rychle naučí, co kliknutí znamená, protože po něm dostane odměnu. Kliknutí je tedy pro psa signál, že udělal něco správně a bude za to odměněn. Velikou výhodou je to, že kliknutí je rychlé označení žádoucího chování, pak teprve saháme pro pamlsky nebo pro hračku.
Používáme i další metody výcviku
Pokud však nejste zastánci cvičení s klikrem, můžeme vám nabídnout i klasické metody učení psa. Cvičíme jak na pamlsky, tak i na hračky. U pamlsků využíváme různé hodnoty od málo cenných po nejcennější, podle typu cviku a stupně učení.
Kromě metody tvarování využíváme i další bezkontaktní cvičení tak, že psa navádíme rukou s pamlskem do správné pozice. Na psa nevyvíjíme žádný tlak, vše co dělá, dělá přirozeně, a tak sám jednoduše pochopí, co se po něm požaduje. U některých cviků, např. podávání packy, je však kontakt psa s psovodem nezbytný, a tak se při takových cvicích používá jemný kontakt člověka a psa. Chcete vidět, jak takový výcvik vypadá? Podívejte se na videa, která jsme pro vás natočily na www.youtube.com/hlidanimazlicku. Ptáte se, kdo u nás psy cvičí? Podívejte se zde.
Terapie separační úzkosti
Nabízíme terapii psů se separační úzkostí. Hlavní informace o separační úzkosti se můžete dozvědět tady. Postup terapie separační úzkosti je takový, že nejprve vyplníte náš dotazník, následně se s vámi domluvíme na osobní schůzce, a pak od nás dostanete terapeutický plán s konkrétními postupy. Pokud v průběhu terapie objevíte nějaké překážky, vyřešíme je formou konzultace.
Ceník výcviku psů a terapie separační úzkosti najdete tady.