Nejčastější otázky (FAQ)

Obecné dotazy

Jak se liší vaše firma od ostatních společností zabývajících se hlídáním zvířat?

Jsme jedinečnou společností, která nabízí profesionální hlídání širokého spektra druhů zvířat s individuálním přístupem. Stojíme si za tím, že profesionální hlídání zvířat mohou poskytovat jen lidé vzdělaní v oboru, a to všichni naši pečovatelé jsou. Navíc mají letité zkušenosti se zvířaty, jejich chovy, i se samotným hlídáním. Na rozdíl od hlídacích agentur a zvířecích hotelů upřednostňujeme kvalitu nad kvantitou a vždy předem víte, kdo se o vašeho mazlíčka bude starat. Hlídáme vždy jen jednoho psa nebo kočičku a poskytujeme jim nepřetržitou a odbornou péči. O drobná zvířata nebo zvířata u vás se stará přímo majitelka firmy.

Jak vás mohu kontaktovat?

Upřednostňuji e-mail a pro rezervaci přímo rezervační formulář nebo webovou kalkulačku.  Na všechny vaše dotazy a přání odpovídám v co nejkratší době, pokud zanecháte telefonní kontakt, mohu vám v případě nejasností zavolat. Na telefon 773 973 397 mě kontaktujte pracovní dny od 9 do 17 hodin. Na telefonu ale nejsem neustále, protože se primárně musím věnovat především hlídaným zvířatům. Na nepřijaté hovory  v pracovní době reaguji zpětným voláním, nereaguji na prozvánění.

Jak mohu udělat rezervaci hlídání?

Hlídání rezervujte přes tento formulář závazné objednávky nebo webovou kalkulačku. Na každou rezervaci reagujeme a domlouváme s vámi detaily. Pokud vám od nás nepřišla odpověď do 24 hodin, zkontrolujte prosím složku SPAM nebo HROMADNÉ, občas tam naše pošta zapadne. Pokud ani tam email není, volejte!

Jak dlouho dopředu mám udělat rezervaci hlídání?

Čím dříve, tím lépe. Naše kapacity jsou z důvodu poskytování individuálního hlídání omezené, proto je potřeba s rezervací neotálet, a to především v letních měsících (červen – září), o svátcích a prázdninách. V těchto období je ideální dělat rezervaci cca měsíc dopředu. Běžně jinak rezervujte hlídání aspoň týden předem. Na poslední chvíli jsme málokdy schopné hlídání poskytnout.

Kdy se hlídání platí, před nebo až po hlídání? Vybíráte zálohy na hlídání již při rezervaci? 

Pokud si rezervujete hlídání pro svého mazlíčka, držíme vám místo a odmítáme další zákazníky. Zrušení vámi vybraného termínu hlídání nám tak působí značné komplikace. Při rezervaci hlídání zvířete tedy požadujeme zálohu 30-50 % předem. Zálohy jsou nevratné. V případě hlídání psů a koček vás poprosíme o zaplacení zbylé částky nejpozději 3 dny před začátkem hlídání. V případě hlídání drobných zvířat je možné platit až při jejich vyzvednutí. Co se týče hlídání zvířat u vás doma a u krátkodobého venčení psů, poprosíme vás na naší úvodní schůzce (při podpisu smlouvy) o zálohu ve výši 50 % z celkové částky. U dlouhodobého venčení psů a u pravidelného denního hlídání psů od nás každý měsíc dostanete fakturu, kterou je třeba zaplatit do 7 dnů. Výcvik psů se platí se platí vždy hned po výcvikové lekci.

Jak mohu platit? Přijímáte platební karty?

bitcoinAno, přijímáme běžné platební karty, je také možné platit platebními aplikacemi v hodinkách i mobilech. Částku je také možné po domluvě zaplatit na účet. Zákazníkům umožňujeme i platbu v Bitcoinech, tuto platební možnost je však třeba dopředu nahlásit.

Máte sjednané pojištění?

Samozřejmě máme. Protože se chováme zodpovědně a profesionálně, uvědomujeme si, že je nutné mít i pojištění, které kryje případné škody na zdraví, majetku a svěřených mazlíčcích. Pojištění máme sjednané u České pojišťovny s limitem plnění ve výši 5 miliónů Kč. Jsme pojištěni i na převoz mazlíčků autem.

Uzavíráte s klienty při přebírání zvířete nějakou smlouvu? Je vystaveno i potvrzení převzetí klíčů od klientova bytu?

S našimi klienty sepisujeme při přebírání mazlíčka smlouvu o ubytování zvířete. Ve smlouvě jsou sepsány podmínky, na kterých jsme se společně domluvili při objednání hlídání. Pokud se jedná o hlídání zvířete u  vás doma, sepisujeme smlouvu o péči o zvíře, která obsahuje i předávací protokol na klíče od vašeho bytu či domu. Klíče opatrujeme jako oko v hlavě. Z bezpečnostních důvodů na nich nikdy neuvádíme žádné informace o vás.

Co když u vás mému zvířeti propukne nemoc?

Když zvířátko onemocní, je odděleno od dalších zvířat. Majitelé jsou o situaci ihned vyrozuměni telefonem nebo e-mailem a společně se domluvíme na dalším postupu. Pokud majitelé nereagují a my situaci vyhodnotíme jako akutní, bereme zvíře k veterináři automaticky, kde se poradíme, jakou léčbu budeme muset nasadit. O zdravotním stavu zvířátka jsou majitelé každý den informováni SMS zprávou.

Požadujete potvrzení od veterinárního lékaře, že je moje zvíře zdravé?

Potvrzení o dobrém zdravotním stavu vyžaduji jen u potkanů, a to výhradně z veterinární kliniky Na Hůrce (www.vets4pets.cz) nebo Animal Hope (www.animal-hope.cz). U ostatních zvířat potvrzení požaduji pouze když se zvíře léčí z nějaké nemoci. V tom případě je potřeba potvrzení o tom, že nemůže ohrozit zdraví dalších zvířat.  Drobná zvířata si jinak při přebírání vždy sama kontroluji, takže musí být zvyklá na manipulaci.

Poskytujete hlídání i o svátcích jako jsou Vánoce a Velikonoce? Za jakých podmínek?

Hlídání zvířat poskytujeme nepřetržitě i o víkendech a všech svátcích. Při hlídání drobných zvířat o státních svátcích a o Velikonočním pondělí platí sezonní ceny, u hlídání psů a koček se počítá 20% příplatek.

Do kolika hodin si mohu svého mazlíčka u vás vyzvednout?

Svého mazlíčka si u nás můžete vyzvednout vždy po domluvě mezi 8:30 a 20:30. Výjimečně je možné vyzvednutí či dovezení zvířete i mimo tuto dobu, a to za příplatek 200 Kč.

Potřebuji se svého zvířete zbavit, mohu ho umístit k vám?

Tuto situaci bohužel řešíme čím dál častěji. Skutečně není tedy možné u nás zvíře odložit nebo od nás chtít najít mu nový domov. Zvířata pouze hlídáme a vracíme majitelům, nejsme útulek. Pokud si nejste jisti tím, jestli si zvíře pořídit nebo ne, přečtěte si náš článek.

Hlídání a venčení psů

Nezdají se vám vaše ceny za hlídání psů příliš vysoké?

Popravdě nám přijdou adekvátní. Pejskům, stejně jako kočičkám, nabízíme profesionální služby s individuálním přístupem. Snažíme se, aby u nás byli maximálně spokojeni, proto je naše kapacita velmi omezená. Psy hlídáme v pohodlí našich domovů, nemáme na ně žádné kotce nebo klece, naopak mají k dispozici gauče, naše postele a případně i zahradu, kde se mohou proběhnout za předpokladu, že při venčení musí být na vodítku. Společnost pejskovi děláme téměř celý den kromě doby nejnutnějších nákupů nebo pochůzek. Náš denní režim přizpůsobujeme potřebám pejska, četnost a dynamiku venčení jeho zdravotnímu stavu a fyzickým potřebám. Je třeba si také uvědomit, že každý pes se jinak chová u sebe doma a v cizím prostředí. Většina pejsků, které hlídáme, si nás nejdříve testuje. Psi rádi zkouší, co si mohou dovolit a někdy trvá, než se poznáme a sžijeme se spolu.

Proč mám využít individuálního hlídání psů namísto psího hotelu či psí školky?

Individuální hlídání psovi nabízí péči šitou na míru, neustálou pozornost a dohled nad ním. Při hlídání psa se přizpůsobujeme jeho dennímu režim. Pejsky nedržíme v kotcích ani v klecích. Při větší kumulaci psů, ke které dochází právě v psím hotelu nebo psí školce, hrozí riziko nakažení psa například psincovým kašlem nebo svrabem. Při individuálním hlídání psů je riziko nakažení infekčními nemocemi nebo parazity zanedbatelné, protože hlídáme jen jednoho psa nebo dva v případě, že s tím jejich majitelé souhlasí.

Proč psům nenabízíte vaši stravu?

Náhlé změny stravy trávení pejska rozhodně nesvědčí, proto k pejskovi vyžadujeme krmení, na které je zvyklý. Psovi naše strava nemusí chutnat, navíc by mu mohla způsobit průjem nebo jiné zdravotní potíže. Razantní změny stravovacích návyků psa mohou mít vliv i na zvýšenou tvorbu zubního kamene.

Mám psa z útulku, mohl/a bych i já využít vašich služeb hlídání psa?

Samozřejmě, s pejsky z útulků a jejich hlídáním máme bohaté zkušenosti. Takoví psi potřebují více péče a pozornosti především ze začátku, dokud si neuvědomí, že jim u nás nic nehrozí a že si s námi naopak užijí spoustu zábavy. Pokud máte z hlídání svého psa přece jen obavy, můžete využít tzv. hlídání nanečisto, kdy nám pejska zpočátku dáte na hlídání jen na pár hodin. S pejskem se tak seznámíme, očichá si nové prostředí a příště pro něj pobyt u nás už nebude tak stresující.

Moje fenka začala před hlídáním hárat, je to problém?

Není, protože hlídáme jen jednoho psa. Venku hárající fenky před pejsky patřičně ochraňujeme, takže se nechtěných štěňátek nemusíte obávat. Fence do baťůžku přibalte hárací kalhotky a vložky.

Při venčení máte psy na vodítku nebo na volno?

Záleží na přání majitele. Nejraději máme pejsky plně pod kontrolou, tedy na vodítku, někteří psi se však venčí třeba házením míčku nebo přetahováním, v takovém případě psi běhají na volno. Na hraní s pejsky máme k dispozici zahradu, kde se nemusíme bát je pustit.

Můj pes se nesnese s kočkami, je problém ho u vás ubytovat?

Problém to není, hlídáme vždy buď kočku nebo psa, pokud není předem s majiteli obou zvířat domluveno hlídání společné.

Hlídání koček

Naše kočka není očkovaná proti vzteklině, vadí to?

V případě hlídání kočičky u vás doma není očkování nutné. Pokud kočičku potřebujete dát na hlídání k nám, očkování vyžadujeme.

Hlídání králíčků, hlodavců a dalších drobných zvířat

Proč bych měla dát na hlídání drobné zvíře k vám, když je mi ho schopný pohlídat téměř kdokoliv?

Nepochybuji o tom, že je mnoho lidí schopných se o drobné zvíře v kleci postarat, občas ho pomazlit a nakrmit. Bohužel pokud svěříte zvířátko někomu, kdo s ním nemá zkušenosti, můžete mu tím ublížit. Lidé, kteří zvířatům nerozumí a neví, jak se o ně starat, občas ze snahy dát jim to nejlepší, jim paradoxně škodí. Velký rozdíl je také v tom, když zvíře onemocní. Protože mám bohaté zkušenosti s nemocemi zvířat (bohužel), ale i teoretické znalosti o nich, dokážu nemoc u zvířete odhalit včas, tedy v době, kdy má zvíře ještě velkou naději na uzdravení. Mnoho lidí za mnou chodí s tím, že své předešlé zvířátko dali na hlídání někomu z rodiny a zvíře náhle umřelo, protože si nikdo nevšiml žádných příznaků nemoci. Myslím si, že moc lidí nekontroluje, jestli zvíře pravidelně jí, pije, vylučuje pevné výkaly, dobře dýchá a má čistý kožich…Pokud se mi zvíře nezdá v pořádku, nezavírám před tím oči a řeším to. V případě potřeby vím, kam se zvířátkem zajet, protože ne každý veterinář je dobrý a ne každý má vztah a zkušenosti s malými zvířaty. Vím, na které odborníky se Praze obrátit s ptáky, plazy a jinými drobnými zvířaty.

Můžete poskytnout králíčkovi několikahodinové běhání mimo klec?

Ano, nejen u hlídání králíčka se počítá s jeho pohybem mimo klec. Králíček může pobíhat volně po bytě v době, kdy jsme s ním, minimálně je zajištěna hodina běhání ráno a hodina večer. K probíhání nabízíme v teplém období i zahradu, kde může králíček běhat na vodítku nebo v ohrádce. Ohrádky máme, není třeba vozit vlastní.

Když vám dám na hlídání samičku králíčka, nebude mít po odjezdu od vás mláďata?

Pokud samice není březí už při přijímání na hlídání, rozhodně nebude mít při návratu od nás mláďata. Králíčky nikdy nepouštíme běhat společně, každý králíček má své „venčící hodiny“, abychom tak předešli vzájemnému napadání králíčků nebo „dělání malých králíčků“.

Když u vás ubytuji mého papouška, nemůže se stát, že by ho při jeho pobytu mimo klec nějaké zvíře zakouslo?

Toto se stát nemůže, protože prostory pro malá zvířata jsou jinde než ty, kde se pohybují psi nebo kočky.

Pojedu k vám metrem a nemohu se zvířátkem dovézt i klec, je to problém?

Není, mám k dispozici plastové boxy o délce 70 cm a 100 cm a klece různých délek: 50, 60, 70, 80, 100, 120, 140, 160 cm, 180 a 200 cm. Nabízím také pronájem klece pro potkany 55 × 35 × 55, 70 × 40 × 80 nebo 80 × 47 × 62 cm a speciální klece pro osmáky 70 × 40 × 70 cm a pro činčily nebo fretky 80 × 50 × 80 cm. Pro plazy mám k dispozici terárium o rozměrech 45 × 35 × 65 a 30 × 30 × 46 cm a pro drobné vodní želvy či ryby akvária o objemu od 20 do 30 l.
Pokud k nám potřebujete dopravit i s klecí, můžete využít naši dopravu s cenou 15 Kč/km. Při převozu klecí je třeba počítat s manipulačním poplatkem 100 Kč/cestu.

Napsat komentář