O výživě psů

Pořídili jste si štěně a nevíte si rady s jeho krmením? Máte doma psa, který trpí zdravotními problémy a nevíte, jak je řešit? Je Váš pes bez energie, je obézní nebo příliš hubený? Vše lze vyřešit správnou stravou. výživa psa, krmení psa, výživový plán pro psa

Často se na nás obrací klienti s dotazy na krmení psů, proto jsme se společně s odborníkem na výživu psů Ing. Lukášem Staňkem a veterinárním lékařem MVDr. Milošem Staňkem rozhodli nabídnout vám individuální výživový plán zhotovený na míru vašemu psovi. Samozřejmostí je zohlednění věku, fyzické výkonnosti a zdravotního stavu psa.

Výživa totiž hraje jednu z nejdůležitějších rolí v péči o zdraví našeho psa. Správná výživa zajišťuje účinnou prevenci vůči nemocem podporou imunitního systému (příjmem vitamínů), pomáhá také při rekonvalescenci, je neodbytnou součástí aktivní sportovní činnosti a samozřejmě ovlivňuje i chování.  Nicméně hodně majitelů psů stále ještě zodpovědnost za kvalitu výživy svého psa „přenechává“ televizním reklamám, které prezentují a doporučují sice možná chutná krmiva, ovšem nutričně nevyhovující.

výživa psa, výživové poradenství psůSprávné krmení je velice důležité z hlediska zdraví a kvality života vašeho psího společníka. Nechte proto výživové odborníky a veterináře, aby vám poradili, jak správně psa krmit v určitých obdobích života, kterými jsou: štěněčí léta, dospívání, rekonvalescence po nemoci či chirurgickém zákroku a stáří. Výživa zvířat hraje stejnou roli jako výživa lidí, také mají své chutě a potřeby, tak proč jim je nedopřát v té nejlepší možné kvalitě a kvantitě?

V současnosti nejčastější prohřešek majitelů psích společníků je překrmování psů, které vede k obezitě, se kterou jsou spojené nejen kardiovaskulární problémy. Proto je velice důležité dostatečné venčení, ale i zodpovědné dávkování krmných dávek vhodného a vyváženého krmiva. Nezřídka lidé přicházejí k veterináři se psy, kteří trpí problémy pohybového aparátu nepřímo i přímo způsobenými nadváhou.  Nejen z tohoto důvodu je vhodné požádat o výživový plán odborníka ve výživě domácích zvířat, který vám připraví denní režim plně odpovídající potřebám vašeho čtyřnohého psího přítele k jeho plné spokojenosti.

Cenu a další informace o výživovém plánu psa se dozvíte zde. Chcete si objednat výživový plán pro svého psa? Začněte vyplněním tohoto dotazníku.