O výcviku psů

Jako doplňkovou službu k hlídání psů nabízíme i jejich výcvik. Je už na vás, jestli nám psa budete dávat na pravidelné hlídání na pár hodin denně nebo na několik dní. Vhodná metoda výcviku vám bude navržena při společné schůzce či po prvním smluveném hlídání, na kterém si samy otestujeme učenlivost psa a jeho dosavadní znalosti. Intenzita a četnost výcvikových bloků je přizpůsobena každému psovi na míru. Rády se přizpůsobíme vašim požadavkům a potřebám vašeho psa a sestavíme vám tak individuální výcvikový plán
Pokud si chcete psa vycvičit sami, ale nevíte přesně, jak na to, tak ověřené návody na jednotlivé povely najdete tady.

výcvik psů PrahaJakou metodu výcviku psů upřednostňujeme?

Při výcviku psů používáme pouze pozitivní metody. Cvičíme za pomocí clickeru nekontaktní metodou zvanou shaping neboli tvarování. Při této metodě odměňujeme pouze žádoucí reakce psa (které nám sám nabízí) a nevhodné reakce ignorujeme. V žádném případě psa nekáráme, když si vybere reakci, kterou my nechceme. Tím, že odměňujeme pouze chtěné reakce, se pes brzy naučí, co on něj požadujeme. Postupným tvarováním chování dovedeme psa k výsledku, který je pro nás žádoucí. Díky clickeru se pes naučí reagovat a provádět cviky velmi přesně. Při tomto postupu učení necháváme vašeho psa myslet, a tak rozvíjíme jeho vynalézavost.

Co je klikr?

Klikr je cvičební pomůcka, jakýsi plíšek, který když zmáčknete, vydá zvuk (kliknutí). Pes se na principu klasického podmiňování (podmíněných reflexů) rychle naučí, co kliknutí znamená, protože po něm dostane odměnu. Kliknutí je tedy pro psa signál, že udělal něco správně a bude za to odměněn. Velikou výhodou je to, že kliknutí je rychlé označení žádoucího chování, pak teprve saháme pro pamlsky nebo pro hračku.

výcvik pejskůPoužíváme i další metody výcviku

Pokud však nejste zastánci cvičení s klikrem, můžeme vám nabídnout i klasické metody učení psa. Cvičíme jak na pamlsky, tak i na hračky. U pamlsků využíváme různé hodnoty od málo cenných po nejcennější, podle typu cviku a stupně učení.
Kromě metody tvarování využíváme i další bezkontaktní cvičení tak, že psa navádíme rukou s pamlskem do správné pozice. Na psa nevyvíjíme žádný tlak, vše co dělá, dělá přirozeně, a tak sám jednoduše pochopí, co se po něm požaduje. U některých cviků, např. podávání packy, je však kontakt psa s psovodem nezbytný, a tak se při takových cvicích používá jemný kontakt člověka a psa.

Chcete si vycvičit psa online?

Pokud is chcete vychovat a vycvičit psa sami, tak k tomu vám skvěle poslouží web vycvicenypes.cz nebo výuková videa od Online psí školy. Jednotlivé trenérky psů s vámi projdou jak výchovu psa, jeho základní výcvik, tak i trénink pokročilých triků, ale pomohou vám taky s řešením problémového chování vašeho psa. Na jejich stránkách onlinepsiskola.cz si můžete zkusit lekci zdarma, ať víte, do čeho jdete.

výcvik psa online

Pochopit, jak pes smýšlí

Pokud toho o výchově psa a jeho výcviku zatím moc nevíte, mohu vám doporučit knihu Neštěkej na svého psa. Je psána velmi srozumitelně a autor vás provede nejen myšlením psa, ale taky jeho výchovou, výcvikem a pomůže vám pochopit jeho nežádoucí chování.
Tištěnou knihu Neštěkej na svého psa najdete tady, audioknihu v odkazu v obrázku níže.

Neštěkej na svého psa