O poradenství chovu

Na základěporadenství v chovatelství vzdělání a zkušeností s chovem zvířat vám nabízím poradenství v oblasti chovu hlodavců (křečků, potkanů, osmáků, morčat, činčil, pískomilů, potkanů, myší, …), králíkůzebřiček pestrých, ježků a oblovek. Se svým týmem vám také poradíme s nápravou nežádoucího chování psů a koček. Naše znalosti stále aktivně prohlubujeme a získáváme další cenné zkušenosti, o které se s vámi rády podělíme. Své dotazy můžeme pokládat prostřednictvím e-mailu, kontaktního formuláře, po dohodě také po telefonu či skype (hlidanimazlicku). Nabízíme i možnost osobní schůzky. Ceník služby poradenství naleznete zde.

Hlídání mazlíčků PetlandA teď něco málo o mně. Studium na vysoké škole jsem ukončila doktorátem z komunikace a chování zvířat na Zemědělské univerzitě v Praze, Fakultě tropického zemědělství. Na fakultě jsem vedla i některá cvičení (Speciální zoologie, Adaptační biologie zvířat, Základy chovu zvířat, Úvod do tropického zemědělství a Metody v ekologii a etologii). Inženýrský titul jsem získala v oboru Management volně žijících zvířat a jejich chovů na Zemědělské univerzitě v Praze, Fakultě tropického zemědělství. Bakalářské studium jsem absolvovala na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů, obor Speciální chovy. Ve své bakalářské práci jsem se věnovala morčatům a jejich nemocem a prevenci, má diplomová práce se také týkala morčat, avšak jejich hlasové komunikaci a ontogenezi. Dizertační práce navazovala na poznatky z diplomové práce a byla dále rozšířena o testování přítomnosti ultrazvuku a antipredačního chování morčat. Na základě dizertační práce byl publikován vědecký článek v časopisu Acta Veterinaria. Části dizertace byly zveřejněny na konferencích u nás i v zahraničí.
Absolvovala jsem praxi v zoo v Praze, dále u hospodářských a laboratorních zvířat v prostorách naší univerzity, 6 let jsem asistovala u hipoterapie v Hucul Clubu a 2 roky jsem brigádničila v prodejnách s chovatelskými potřebami a zvířaty Pet center. Mám za sebou také kurz Canisterapie v organizaci HelpPes, kurz masáží pro psy a mnoho dalších kurzů a seminářů, vzdělávám se neustále. Příležitostně také vystupuji v hobby pořadech na ČT1, na Nově a na TV Barrandov jako chovatel různých druhů zvířat.