O hlídání drobných zvířat

Nabízím vám hlídání hlodavců a králíčků, fretek, papoušků, plazů a rybiček. Nabízím hlídání zvířat u mě doma nebo jejich navštěvování u vás.

V čem je hlídání drobných zvířat u nás jiné?

 • o zvířata se stará přímo majitelka společnosti (tím, že se o zvířata stará jeden člověk, zná každého jednotlivce a dokáže včas odhalit případnou nepohodu zvířete nebo nemoc, tím se zvyšuje šance na jeho vyléčení)
 • možnost poradenství s chovem mazlíčka (majitelka má doktorát v oboru – komunikace a psychologie zvířat)
 • luxusní prostory s domácím prostředím v centru Prahy s možností výběhu na vlastní zahradě
 • pevný denní režim pro zvířata (eliminace stresu, podpora zdraví)
 • kontakty na nejlepší specializované veterináře
 • socializace zvířat (zvíře se zvyká na další jedince, navazuje tak jakési formy přátelství a rozvíjí tak svůj společenský život)
 • množství ubikací od 50 do 200 cm k pronájmu
 • pohodlné zjištění ceny za hlídání v naší jedinečné kalkulačce
 • po domluvě možnost nadstandardní péče v nemoci či rekonvalescenci zvířete (vzhledem k velkému množství zkušeností s chovy zvířat)
 • ekologické smýšlení (např. všechen odpad je pečlivě tříděn)
 • spousta reálných a snadno ověřitelných pozitivních referencí
 • z hlídání dostanete profesionální fotky vašeho mazlíčka s možností objednání fotek v plné kvalitě
 • na vyžádání posíláme také zprávy o tom, jak se mazlíček má

Co dále vašemu mazlíčkovi nabízím?

 • hlídání ježků Prahaubytování v luxusních prostorách, které jsou v souladu ze zásadami feng-shui, výhradně nekuřácké prostředí s výhledem do zahrady a možností klimatizace (na vyžádání je možné fotky prostor zaslat na e-mail)
 • nepřetržité sledování zvířat
 • dodržování denního režimu, na který je mazlíček zvyklý, tzn. krmení v pravidelnou dobu, hraní si, běhání, mazlení, odpočinek…
 • u králíků a činčil je samozřejmostí individuální pohyb mimo klec v místnosti či na zahradě (na vodítku nebo v ohrádce) ráno a večer, pohyb mimo klec je zajištěn i papouškům, fretkám (samozřejmě odděleně od ostatních zvířat) a plazům (také koupání ve vaně kvůli vyprazdňování)
 • denně čerstvé ovoce a zelenina (krmení probíhá ráno a večer) + domácí bylinky, v létě čerstvá pampeliška natrhaná na bezpečných a čistých místech
 • každodenní čištění znečištěných míst v ubikace zdarma v případě dovezení vlastní podestýlky
 • k ubytování zvířat mohu nabídnout plastové boxy 80 a 100 cm a klece od 50 do 200 cm délky, klec pro potkany, činčily, fretky a speciální klec pro osmáky, pro plazy terária  a akvária o objemu 20 l pro drobné vodní želvy, ryby atd.hlídání rybiček Praha
 • podestýlku (Asan Pet Aloe nebo Pet Silver, bezprašné piliny, hobliny, kukuřičnou podestýlku hrubou nebo jemnou, dřevěné pelety, kokosovou drť, kočkolit)
 • králíčkům, fretkám, činčilám, potkanům a ježkům mohu nabídnout zajímavé hračky, hlavolamy a prolézačky
 • v případě zdravotních problémů ošetření od odborných veterinářů, spolupracujeme s veterinářkou MVDr. Michaelou Mruvčinskou, se kterou diskutujeme zdravotní stav zvířat
 • v neposlední řadě spoustu odborné péče a lásky

hlídání šneků PrahaCo u mě váš mazlíček potřebuje?

 • čistý kožíšek a dobrý zdravotní stav (u potkanů potvrzení od veterináře)
 • odčervení u ježků
 • v případě hlídání králíčků či fretek očkovací průkaz s platným očkováním
 • zvířata od ochranou CITES musí přijet s registračním listem
 • léky, pokud zvíře nějaké bere

Že se u mě zvířátka mají dobře, se můžete přesvědčit v referencích.

hlídání osmáků PrahaObecné podmínky k hlídání hlodavců, králíků a jiných drobných zvířat

V sezoně nemohu přijmout zvířata vyžadující speciální péči. Pokud bude při objednávání hlídání stav zvířete zatajen, bude vám vráceno. Vyhrazuji si právo nepřijmout na hlídání zvíře, které se nebude jevit zcela zdravé (kýchání, výtok z očí, průjem,…) nebo bude mít vnější parazity (blechy, svrab, všenky,…). Nepřijímám zvířata s infekčními nemocemi. Pokud zvířátko trpí neinfekční chorobou, musím o tom být obeznámena před hlídáním, zároveň mě musíte informovat o jeho léčbě a předat mi potřebné léky. Nepřijímám ani zvířata s chronickým průjmem nebo s přerostlými zoubky, pokud mi to nebylo oznámeno již před hlídáním. Zvířátko, prosím, předávejte v dobrém stavu, veškerá péče okolo něj vám jinak bude napočítána. Zároveň vám může být napočítána i případná léčba ostatních vaším zvířetem nakažených zvířat. Těmto komplikacím se snažím všemi silami předejít. Dále nepřijímám agresivní zvířata a zvířata, která nejsou zvyklá na kontakt a manipulaci člověkem.

Potvrzení o zdravotním stavu zvířat

Po opakovaně negativních zkušenostech se špatným zdravotním stavem potkanů jsem nucena vyžadovat potvrzení o jejich zdravotním stavu ne starší 3 dnů, a to výhradně z veterinární kliniky Na Hůrce (www.vets4pets.cz) nebo Animal Hope (www.animal-hope.cz). Kontakt na tyto veteriny najdete zde.
U ostatních zvířat potvrzení vyžaduji pouze v případě, že se zvíře s něčím léčí. Zvířata jsou prohlédnuta při předání u nás. Přijímaná zvířata musí být schopna prohlídky, tedy zvyklá na manipulaci. 
Prosím především majitele ježků, aby je dostatečně dlouho před hlídáním nechali odčervit (aspoň měsíc, tedy aspoň 2 dávky Strongholdu) nebo odčervovali pravidelně (1 × za 6 měsíců). U ježků jsou parazité bohužel téměř pravidlem. Více informací o odčervení ježků se dozvíte zde.

Nezbytné očkování králíčků a fretek

hlídání fretek Praha

Králíci musí být očkováni proti králičímu moru a myxomatóze (vakcína Pestorin Mormyx  přeočkování po 6 měsících, Nobivac po 12 měsících). Doporučená, ale ne nezbytná, je i vakcína Eravac proti novému králičímu moru (přeočkování po 9 měsících).
U fretek je nezbytné očkování proti psince (doporučuji vakcínu Biocan) a vzteklině.
Zvířata je třeba nechat naočkovat aspoň 2 týdny před hlídáním, aby si vytvořila protilátky a aby se předešlo zdravotním komplikacím způsobeným oslabením imunity po očkování + stresem z přepravy. Pokud plánujete přeočkování zvířete na poslední chvíli, raději ho nechte až po návratu od nás, kdy bude zvířátko ve svém známém prostředí. Neočkovaná zvířata nemohou být přijata. Stejně tak králíčci, kteří byli poprvé naočkováni v kratší době než 14 dní před hlídáním. Foto očkovacího průkazu může být vyžadováno už při objednání hlídání.

Zdravé zvíře a stres z přepravy

hlídání chameleonů Praha

Zdravé zvíře nemá výtoky z očí ani nosu, nekýchá, dýchá pravidelně a neslyšně, pečuje o svou srst, která přiléhá k tělu a není naježená. Zdravý jedinec jí, pravidelně vylučuje a zajímá se o okolí. I zdánlivě zdravý jedinec v sobě může mít bakterie, které se za normálních podmínek neprojeví. Vlivem stresu z transportu či nového prostředí se někdy stane, že se tělo zvířete oslabí, tyto bakterie se pomnoží a zvíře onemocní. Abychom toto riziko co nejvíce snížili, přečtěte si zde, jak k nám zvíře správně přepravit. Pokud zvíře onemocní, postarám se o něj, bude mít veškerý komfort a tu nejlepší péči. Formou sms nebo e-mailů vás budu o průběhu nemoci informovat. Od vás budu požadovat proplacení účtů od veterináře včetně uhrazení dopravy a času stráveného na veterinární klinice. Většímu riziku nastydnutí podléhají nejvíce králíci a potkani. Více informací o nachlazení potkanů a jeho léčbě se dočtete zde. Nachlazení rozhodně není dobré podceňovat ani u dalších druhů zvířat, může se z něj totiž může vyklubat zápal plic, na který zvíře může uhynout.