O hlídání drobných zvířat

Nabízím vám hlídání hlodavců a králíčků, fretek, papoušků, plazů a rybiček. Nabízím hlídání zvířat u mě doma nebo jejich navštěvování u vás.

Co vašemu mazlíčkovi nabízím?

  • hlídání ježků Prahaubytování v nekuřáckých prostorách, které jsou v souladu ze zásadami feng-shui (na vyžádání je možné fotky prostor zaslat na e-mail)
  • dodržování denního režimu, na který je mazlíček zvyklý, tzn. krmení v pravidelnou dobu, hraní si, běhání, mazlení…
  • u králíků a fretek je samozřejmostí individuální pohyb mimo klec v místnosti či na zahradě (na vodítku nebo v ohrádce), a to aspoň 2 hodiny denně (1 hodina ráno, 1 hodina večer), pohyb mimo klec je zajištěn i papouškům, potkanům  a činčilám a po domluvě taky plazům (i koupání ve vaně kvůli vyprazdňování atd.)
  • denně čerstvé ovoce a zelenina (krmení probíhá ráno a večer) + domácí bylinky, v létě čerstvá pampeliška natrhaná na čistých místech
  • králíčkům přidávám do vody Acidomid a Optimin, které posilují imunitu, redukují potíže zažívacího traktu a zlepšují stravitelnost minerálních látek
  • každodenní čištění znečištěných míst v ubikace zdarma v případě dovezení vlastní podestýlky
  • k ubytování zvířat mohu nabídnout plastové boxy 80 a 100 cm a klece od 50 do 200 cm délky, klec pro potkany, činčily, fretky a speciální klec pro osmáky, pro plazy terária  a akvária o objemu 20 l pro drobné vodní želvy, ryby atd.hlídání rybiček Praha
  • podestýlku (Asan Pet Aloe nebo Pet Silver, bezprašné piliny, hobliny, kukuřičnou podestýlku hrubou nebo jemnou, dřevěné pelety, kokosovou drť, kočkolit)
  • králíčkům, fretkám, činčilám, potkanům a ježkům mohu nabídnout zajímavé hračky, hlavolamy a prolézačky
  • v případě zdravotních problémů ošetření od odborných veterinářů
  • v neposlední řadě spoustu odborné péče a lásky

hlídání šneků PrahaCo u mě váš mazlíček potřebuje?

  • čistý kožíšek a dobrý zdravotní stav
  • v případě hlídání králíčků či fretek očkovací průkaz s platným očkováním
  • léky, pokud nějaké bere
  • klec, krmení a podestýlku (ale mohu vše za poplatek dodat)

Že se u mě zvířátka mají dobře, se můžete přesvědčit v referencích.

Obecné podmínky k hlídání hlodavců, králíků a jiných drobných zvířat

hlídání osmáků PrahaNepřijímám zvířata s infekčními nemocemi. Pokud zvířátko trpí neinfekční chorobou, musím o tom být obeznámena před hlídáním, zároveň mě musíte informovat o jeho léčbě a předat mi potřebné léky. Nepřijímám ani zvířata s chronickým průjmem nebo s přerostlými zoubky, pokud mi to nebylo oznámeno již před hlídáním. Zvířátko, prosím, předávejte v dobrém stavu, veškerá péče okolo něj vám jinak bude napočítána. Zároveň vám může být napočítána i případná léčba ostatních vaším zvířetem nakažených zvířat. Takovým situacím se však všemi silami snažím předejít.
Vyhrazuji si právo nepřijmout na hlídání zvíře, které se nebude jevit zcela zdravé nebo bude mít vnější parazity (blechy, svrab, všenky,…). Prosím především majitele ježků, aby je dostatečně dlouho před hlídáním nechali odčervit nebo odčervovali pravidelně. U ježků jsou parazité bohužel téměř pravidlem. Více informací o odčervení ježků se dozvíte zde.

hlídání chameleonů PrahaZdravé zvíře a stres z přepravy

Zdravé zvíře nemá výtoky z očí ani nosu, nekýchá, dýchá pravidelně a neslyšně, pečuje o svou srst, která přiléhá k tělu a není naježená. Zdravý jedinec jí, pravidelně vylučuje a zajímá se o okolí. I zdánlivě zdravý jedinec v sobě může mít bakterie, které se za normálních podmínek neprojeví. Vlivem stresu z transportu či nového prostředí se někdy stane, že se tělo zvířete oslabí, tyto bakterie se pomnoží a zvíře onemocní. Abychom toto riziko co nejvíce snížili, přečtěte si zde, jak k nám zvíře správně přepravit. Pokud zvíře onemocní, postarám se o něj, bude mít veškerý komfort a tu nejlepší péči. Formou sms nebo e-mailů vás budu o průběhu nemoci informovat. Od vás budu požadovat proplacení účtů od veterináře včetně uhrazení dopravy a času stráveného na veterinární klinice. Většímu riziku nastydnutí podléhají nejvíce králíci a potkani. Více informací o nachlazení potkanů a jeho léčbě se dočtete zde. Nachlazení rozhodně není dobré podceňovat ani u dalších druhů zvířat, může se z něj totiž může vyklubat zápal plic, na který zvíře může zemřít.

Nezbytné očkování králíčků a fretek

hlídání fretek Praha

Králíci musí být očkováni proti králičímu moru a myxomatóze (vakcína Pestorin Mormyx nebo Pestorin a Myxoren). Je lepší mít očkování i proti novému králičímu moru vakcínou Eravac. U fretek je nezbytné očkování proti psince (doporučuji vakcínu Biocan), pokud jsou zvyklé chodit ven, tak i odsvrabení a očkování proti vzteklině. Zvíře je třeba nechat naočkovat aspoň 2 týdny před hlídáním, aby si vytvořilo protilátky a aby se předešlo zdravotním komplikacím způsobeným oslabením imunity po očkování + stresem z přepravy. Pokud plánujete přeočkování zvířete na poslední chvíli, raději ho nechte až po návratu od nás, kdy bude zvířátko ve svém známém prostředí. Neočkovaná zvířata však mohou být na hlídání přijata pouze po domluvě!

hlídání papoušků PrahaDodržování hygienických podmínek v prostorách se zvířaty

V každém chovu zvířat je nezbytné dodržovat hygienické podmínky, aby se předešlo jakýmkoliv zdravotním komplikacím u zvířat. Pevné povrchy jsou pravidelně čištěny Savem a jinými desinfekčními přípravky (Desident CaviCide). I mezi zvířaty udržuji čistotu, při čištění klecí nebo jejich částí používám jednorázové rukavice, používám také antibakteriální gel na ruce. K dezinfekci zvířecích pelíšků, hamaků apod. používám Dezisan ve spreji. Textilní materiály v místnostech necháváme pravidelně každý měsíc odborně vyčistit. Pokud některé zvíře jeví sebemenší příznaky nemoci, je ihned odděleno od ostatních zvířat a přesunuto do karanténních prostor.