O hlídání drobných zvířat

Nabízím vám hlídání hlodavců a králíčků, fretek, papoušků, plazů a rybiček. Nabízím hlídání zvířat u mě doma nebo u vás.

Co vašemu mazlíčkovi nabízím?

 • hlídání ježků Prahaubytování v nekuřáckých prostorech, které jsou v souladu ze zásadami feng-shui (na vyžádání je možné fotky prostor zaslat na e-mail)
 • dodržování denního režimu, na který je mazlíček zvyklý, tzn. krmení v pravidelnou dobu, hraní si, běhání, mazlení…
 • u králíků a fretek je samozřejmostí individuální pohyb mimo klec v místnosti či na zahradě (na vodítku nebo v ohrádce), a to aspoň 4 hodiny denně (2 hod. ráno, 2 hod. večer), pohyb mimo klec je samozřejmě zajištěn i papouškům, potkanům, činčilám, popřípadě plazům (i koupání ve vaně kvůli vyprazdňování atd.)
 • denně čerstvé ovoce a zeleninu (krmení probíhá 2x denně mezi 7:00-9:00 a 18:00-20:00) – čerstvou pampelišku (není znečištěna výkaly psů ani zplodinami aut) v letních měsících
 • v zimních měsících speciální trávu pro zvířátka a bylinné sirupy s vit. C na posílení imunity a proti nachlazení potkánkům a dalším mazlíčkům, kteří jsou náchylní na záněty dýchacích cest
 • králíčkům přidávám do vody Acidomid a Optimin, které posilují imunitu, redukují potíže zažívacího traktu a zlepšují stravitelnost minerálních látek
 • pamlsky s vitamíny nejrůznějších druhů
 • tvrdé celozrnné pečivo a větvičky ovocných stromů na ohryz
 • k ubytování drobných zvířat mohu nabídnout plastový box a klece od 50 do 120 cm délky, klec pro potkany, činčily, fretky a speciální klec pro osmáky, pro hlídání rybiček Prahaplazy terária  a akvária o objemu 20 l pro drobné vodní želvy, ryby atd.
 • podestýlku (Asan, bezprašné piliny, hobliny, kukuřičnou podestýlku hrubou, dřevěné peletky, kokosovou drť, kočkolit do záchůdků, pro ptáky písečné pláty)
 • králíčkům, fretkám, potkanům a ježkům mohu nabídnout velké množství zajímavých hraček a prolézaček
 • veterinární dohled, možnost docházení na prohlídky k vašemu veterináři

hlídání šneků PrahaCo u mě váš mazlíček potřebuje?

 • klec (zvířata však mohu ubytovat i v mých klecích, v plastovém boxu nebo teráriu)
 • krmení, na které je mazlíček zvyklý, ale nemusí být, krmení mohu dodat
 • v případě hlídání králíčků či fretek očkovací průkaz – léky, pokud nějaké bere
 • dobrý zdravotní stav

Že se u mě zvířátka mají dobře, se můžete přesvědčit v referencích.

Obecné podmínky k hlídání hlodavců, králíků a jiných drobných zvířat

hlídání osmáků PrahaNepřijímám zvířata s infekčními nemocemi. Pokud zvířátko trpí neinfekční chorobou, musím o tom být obeznámena před hlídáním, zároveň mě musíte informovat o jeho léčbě a předat mi potřebné léky. Nepřijímám ani zvířata s průjmem nebo s přerostlými zoubky, pokud mi to nebylo oznámeno již před hlídáním. Zvířátko, prosím, předávejte v dobrém stavu, veškerá péče okolo něj Vám jinak bude napočítána. Zároveň Vám může být napočítána i případná léčba ostatních vaším zvířetem nakažených zvířat. Takovým situacím se však všemi silami snažím předejít.

Vyhrazuji si právo nepřijmout na hlídání zvíře, které se nebude jevit zcela zdravé, popř. bude mít nějaké parazity (blechy, svrab, všenky,…). Taková situace se sice ještě nestala, ale může nastat, když není volná žádná místnost, kam bych zvíře umístila a izolovala ho tak od ostatních.

Zdravé zvíře nemá výtoky z očí ani nosu, nekýchá, dýchá pravidelně a neslyšně, pečuje o svou srst, která přiléhá k tělu a není naježená. Zdravý jedinec jí, pravidelně vylučuje a zajímá se o okolí.

hlídání chameleonů PrahaI zdánlivě zdravý jedinec v sobě může mít bakterie, které se za normálních podmínek neprojeví. Vlivem stresu z transportu či nového prostředí se někdy stane, že se tělo zvířete oslabí, tyto bakterie se pomnoží a zvíře onemocní. Abychom toto riziko co nejvíce snížili, přečtěte si zde, jak k nám zvíře správně přepravit. Pokud zvíře onemocní, postarám se o něj, bude mít veškerý komfort a tu nejlepší péči. Formou sms nebo e-mailů vás budu o průběhu nemoci informovat. Od vás budu požadovat proplacení účtů od veterináře včetně dopravy. Většímu riziku nastydnutí podléhají nejvíce králíci a potkani. Více informací o nachlazení potkanů a jeho léčbě se dočtete zde. Nachlazení rozhodně není dobré podceňovat ani u dalších druhů zvířat, může se z něj totiž může vyklubat zápal plic, na který zvíře může zemřít.

hlídání fretek PrahaNezbytné očkování zvířat

Králíci by měli být očkováni proti králičímu moru a myxomatóze (vakcína Pestorin Mormyx nebo Pestorin a Myxoren), dobré je i očkování proti pasteurelóze (vakcína Pasorin-OL), ale nutné není. U fretek je nezbytné očkování proti psince (doporučuji vakcínu Biocan), pokud jsou zvyklé chodit ven, tak i odsvrabení a očkování proti vzteklině. Zvířata doporučuji očkovat min. 3 týdny před hlídáním, aby se předešlo zdravotním komplikacím způsobeným oslabením imunity po očkování + stresem z přepravy. Pokud plánujete přeočkování zvířete, raději ho nechte až na dobu po návratu od nás, kdy bude zvířátko ve svém známém prostředí. Neočkovaná zvířata jsou přijata po domluvě. 

hlídání papoušků PrahaDodržování hygienických podmínek v prostorách se zvířaty

V každém chovu zvířat je nezbytné dodržovat hygienické podmínky, aby se předešlo jakýmkoliv zdravotním komplikacím u zvířat. Prostory, ve kterých zvířata chovám, jsou pravidelně čištěny germicidní lampou (UV lampa), která ničí bakterie a viry ve vzduchu, vodě a na pevném povrchu. Pevné povrchy jsou navíc pravidelně čištěny Savem a jinými desinfekčními přípravky (Desident CaviCide). I mezi zvířaty udržuji čistotu, při čištění klecí nebo jejich částí používám rukavice a ruce si myji mýdlem a antibakteriálním gelem. K dezinfekci zvířecích pelíšků, hamaků apod. používám Dezisan ve spreji. Pokud některé zvíře jeví sebemenší příznaky nemoci, je ihned odděleno od ostatních zvířat a přesunuto do karanténních prostor.