O Dornově metodě

Dornova metodaKromě masáží psů nabízíme jako doplňkovou službu k hlídání psů manuální terapii jemně ošetřující opěrný aparát psů a regulující chybná postavení v těle, tzv. Dornovu metodu. Tato rehabilitační metoda vyrovnává statiku těla a pomáhá při různých potížích a bolestech pohybového aparátu. Nejdůležitějším významem Dornovy metody je navrácení kloubů a obratlů zpět do svých původních správných poloh, čímž se vyrovnává celková statika i dynamika těla zvířete. Zároveň dochází i k uvolnění blokád ve tkáních a na energetických drahách. Vše se děje volným a přirozeným pohybem za aktivní účasti psího klienta. Je to bezpečná terapie, při které se za současného pohybu těla pracuje s tlakem palce, pěsti či dlaně na napravovanou kost. Dornova metoda je příjemná a zvířaty je velmi dobře přijímána.

Komu Dornovu metodu nabízíme?

Dornova metoda má totiž svůj význam u psů, kteří mají problém pohybového aparátu, ale také u zdravých jedinců. Pravidelným podstupováním této terapie se předchází mechanickému poškození a předčasnému opotřebení kloubů a chrupavek. Velice dobrých výsledků se s touto metodou dosahuje u rozhýbání pohybového aparátu starších psů. Protože klademe důraz na prevenci, Dornovu metodu provádíme pouze pejskům, kteří nejsou čerstvě po operaci.

Dornova metodaJak terapie Dornovou metodou funguje a kolik stojí?

Dornovu metodu u nás nabízí Hanka, která kurz absolvovala u prvotřídní veterinární fyzioterapeutky Andrey Dunové. Terapie trvá 60 minut a stojí 500 Kč. Hanka Dornovu metodu provádí u sebe doma nebo v místě bydliště klienta, kde je to pro psa zároveň příjemnější. Za dopravu k vám se účtuje 12 Kč/km. První procedura je trochu delší, ale samozřejmě vám účtujeme stejnou cenu. U ní byste měli být přítomni kvůli vyplnění karty klienta a úvodní konzultaci, u dalších je to volitelné, ale doporučené. Terapii Dornovou metodou můžete samozřejmě dopřát i pejskovi, který je u nás na hlídání, v tom případě kartu vyplníte s předáváním pejska. Pro objednávku Dornovy metody využijte, prosím, náš e-mail info@petland.cz.