Komunikace se zvířaty

Jistě vás někdy napadla otázka, jak spolu zvířata komunikují a jestli je možné naučit se jejich řeč. Zvířata komunikují trochu jiným způsobem, než my lidé. Kromě toho, že se dorozumívají všemi svými smysly, komunikují i prostřednictvím svého energetického těla telepaticky. 

Telepatickou komunikaci jste v životě už určitě zažili s někým, s kým máte blízký vztah. V praxi to vypadá třeba tak, že zazvoní telefon a vy víte, kdo volá. Nebo si s někým voláte navzájem ve stejnou dobu a ani jeden se nemůžete dovolat. Moje máma se mě nedávno ptala, jestlipak uhádnu, koho to dneska potkala v metru. A já jí odpověděla, že mou učitelku ze ZŠ. Koukala na mě udiveně, jak to vím, přitom mi tu informaci řekla sama telepaticky už při položení své otázky. Ale zpět ke komunikaci se zvířaty. Ta v praxi vypadá tak, že si s vámi zvíře povídá přenosem myšlenek, slov, obrázků, barev, chutí a pocitů…Toho se dá využít třeba když se vám zvíře ztratí a vy ho nemůžete najít nebo v případě, že zvíře něco trápí a vy nemůžete přijít na to, co je příčinou. Můžete tak zároveň napravit i jeho nežádoucí chování, kdy mu řeknete, jak si přejete, aby se choval místo toho, nebo mu můžete na dálku říci, že dnes přijdete domů později (hlavně u koček, protože ty pozdní příchody opravdu nesnáší).
Všimli jste si někdy, jak si děti rozumí se zvířaty? Je to tím, že děti ještě nemají zanesené komunikační kanály jako my, dospělí, a zvířata s nimi tím pádem mnohem lépe a přirozeněji mluví. Ale dokážete to i jako dospělí, chce to jen trénink a víru. Tak se pojďme podívat na to, jak se zvířaty tedy mluvit…

Postup komunikace se zvířaty krok za krokem

 1. Pokud zvíře, se kterým komunikujete, neznáte, je potřeba, abyste měli jeho fotku a znali jeho jméno a místo, kde žije.
 2. Je dobré, když si již před spojením se zvířetem napíšete otázky, které na něj máte, a připravíte si blok a tužku, abyste si mohli psát všechny odpovědi, které k vám od zvířete přijdou. Odpovědi totiž chodí rychle a mohli byste je v zápalu komunikace se zvířetem zapomenout.
 3. Pro komunikaci se zvířetem je třeba si najít klidné místo. Může být u vás doma nebo někde v přírodě, kde se cítíte dobře a v bezpečí.
 4. Každou komunikaci se zvířaty byste měli začít meditací, která vás zklidní. Pokud meditaci obvykle neprovádíte a nemáte s ní zkušenosti, pak se jen pohodlně usaďte, můžete si opřít záda, ta musí být vždy rovná. V těle byste neměli cítit žádný tlak, pnutí nebo jiný nepříjemný pocit. Jen tak se budete moci plně soustředit na komunikaci se zvířetem. Soustřeďte se v tuto chvíli pouze na svůj dech, prodýchávejte hlavně oblast okolo srdce, tedy svou srdeční čakru. Můžete si představit, že nadechujete světlo, a to světlo míří právě k vašemu srdci.
  Čím častěji toto cvičení budete provádět, tím lépe se vám se zvířaty bude mluvit. Tuto meditaci můžete později provádět například i při cestě mhd nebo kdekoliv při čekání. Jde jen o to soustředit se pouze na svůj dech a na světlo okolo srdce. Meditace může trvat i jen několik minut, cílem je vaše celkové zklidnění.
 5. Na to, abyste se zvířaty mohli komunikovat, je potřeba, abyste se naladili na pocit lásky k nim. Zvíře s vámi nebude mluvit, pokud ho předem odsoudíte za jeho chování, vzhled, pach atd. nebo pokud ho budete třeba litovat. Zvířata nesnáší lítost! Zvířata nikdy nelitují sama sebe a nesnáší, když jim to děláme my. Berou situace takové, jaké jsou, netrápí se jako my tím, co bylo, bude. Jsou tady a teď. Když je něco bolí, trpí jako my, ale nelitují sebe ani svého rozhodnutí, které jim zranění přivodilo. K tomu, abyste se zvířaty mohli komunikovat je tedy potřeba naladit se na bezpodmínečnou lásku k nim. Přesně tak, jak to dělají maminky se svými dětmi, milují je i přesto, že jejich dítko zrovna v noci nespí nebo zlobí. Zvířata komunikují právě kanálem této bezpodmínečné lásky. To je další důvod, proč před komunikací pracujeme právě se srdeční čakrou a prodýcháváme ji. Pokud komunikujete s pro vás neznámým zvířetem a pocit lásky k němu vám nejde navodit, představte si někoho, koho opravdu milujete, až to budete cítit, vyšlete to, co cítíte, zvířeti, se kterým chcete navázat spojení. Můžete jen pomysleně vyslat tento pocit lásky nebo si představit světlo spojující vaše a srdce zvířete. Svou mysl mezitím udržujte stále klidnou a prázdnou.
 6. Zvíře pozdravte a požádejte ho o svolení ke komunikaci (můžete nahlas nebo v duchu). Pokud vám zvíře svolení dá, zeptejte se ho na svou otázku. Vždy pokládejte otázky otevřené, nikdy ne zavřené (s odpovědí pouze ano/ne). Otázku zvířeti můžete poslat v pomyslné bublině směřující k jeho hlavě, kde bublina praskne, nebo si ji jen položte v duchu a čekejte na odpověď od zvířete.
 7. Odpověď vám může přijít na mysl různými způsoby, a to ještě dříve, než otázku dořeknete nebo než vám celá projde hlavou. Zachytávejte vše – jednotlivá slova, obrazy, pocity, chutě a. Prostě vše, co vám od zvířete přijde. Pokud se zvířete ptáte na jeho zdravotní stav a jeho něco bolí, můžete bolest cítit na tom samém místě, kde ho cítí zvíře. Při komunikaci s některými zvířaty se na chvíli můžete stát jimi, můžete být doslova v jejich kůži a cítit se jako oni. Dole pod článkem si můžete přečíst o tom, jak jsem „byla ježkem“.
 8. Se zvířetem vždy mluvte pozitivně. Neříkejte mu tedy, co nechcete, aby dělalo, ale naopak co si přejete, aby dělalo.
 9. Neptejte se zvířete na otázky začínající „proč“, ptejte se na příčinu, důvod daného konání a pocity, které zvíře při dané činnosti cítí.
 10. Pozor na vnitřního kritika, kterého máme všichni v sobě a který nám do komunikace se zvířetem zpravidla začne mluvit. Začne říkat, že zprávy, které vám od zvířete přišly, jsou hloupost, začne vše analyzovat a pitvat, tím naruší vaši důvěru v sebe a v pravdivost komunikace se zvířetem. Naučte se svého kritika natvrdo neodsouvat do pozadí, snažte se s ním zprvu domluvit. Každým jeho odsunutím na druhou kolej totiž váš kritik sílí…Můžete mu říct, že ho budete poslouchat později, až toto vyřídíte, on se většinou pak už sám od sebe nepřipomene…
 11. Po ukončení komunikace zvířeti poděkujte za to, že s vámi mluvilo.
 12. Pamatujte, že vše je o tréninku. Ze začátku vám komunikace se zvířaty možná nepůjde, ale pokud budete vytrvalí a trpěliví, věřte tomu, že to zvládnete. Trénovat je vždy lepší s vám neznámými zvířaty, kdy si můžete zároveň ověřit pravdivost odpovědí, které vám přišly. Pro začátečníky není jednoduchá komunikace s vlastními zvířaty proto, že bývají do vztahu se zvířetem příliš zainteresováni a zahlceni určitým pocitem spojeným se svým zvířetem (obavy o jeho zdraví, psychickou pohodu atd.). S trochou tréninku však je možné mluvit i s vlastními zvířaty.
 13. Pamatujte, že zvíře má své komunikační kanály vždy otevřené, dokonce i když spí. Ovšem může se stát, že s vámi komunikovat z nějakého z nějakého důvodu nechce. Na zvíře nikdy netlačte, respektujte ho. Bez respektu a lásky to nejde. No a pak je zde druhý extrém, kdy zvířata, když zjistí, že jim konečně někdo rozumí, začnou být prakticky k nezastavení. To už je pak na vás, jak jejich brebentění udržíte v určitých mezích…

  Přeji vám hodně štěstí a zábavy při komunikaci se zvířaty!

Chcete se svého zvířete na něco zeptat a nejde vám to? Kontaktujte mě přes tento email, pošlete mi fotku svého zvířete, jeho jméno a dotaz, který mu chcete položit, a já se ho zeptám za vás. Ceník a postup komunikace se zvířaty najdete zde.

Moje zkušenosti s komunikací se zvířaty

Každé zvíře komunikuje trošku jiným způsobem. Zvířata, se kterými jsem komunikovala, se mnou mluvila většinou slovy tak, že mi jednotlivá slova vyvstala v mysli nebo jsem si je v mysli dokázala přečíst. Několikrát se mi stalo, že jsem dostala jako odpověď barvu. V případě barvy se pak pracuje s významem samotné barvy, kterou k vám zvíře promlouvá. Několik zvířat se mnou mluvilo prostřednictvím obrazů. Zde můžeme opět hledat symboliku jednotlivých obrazů (jako např. kotva může znamenat věrnost, ale taky určitou tíži).
komunikace se zvířatyOvšem zatím nejzajímavější byla komunikace s mou ježčí slečnou Nutellou. Zajímalo mě, jestli je něco, co jí v jejím boxu chybí nebo co jí v něm naopak rozčiluje a jestli je spokojená tak, jak je. Box totiž každé ráno nacházím totálně naruby, tak mě zajímalo, proč to dělá. Nutella mě při položení mé první otázky nechala být na chvíli sebou, aby mi odpověděla. V její kůži jsem byla velice spokojená a šibalsky jsem převracela domek a kolečko a házela podestýlku do misky s vodou, kam jsem nakonec hodila i bobek. Měla jsem pocit, že se celá chvěju natěšením na to, až následující ráno spatřím svůj lidský výraz,  když zase uvidím box v tomhle stavu. Některým zvířatům stačí opravdu málo… A tak Nutelle každé ráno říkám, jaká je to nepořádnice a rebelka, abych jí nekazila radost z jejího každovečerního zlobení 🙂

A jaké máte vy zkušenosti s komunikací se zvířaty? Napište mi do komentářů pod článek.

Vaše dotazy na komunikaci se zvířaty

S čím/kým vším se dá komunikovat?
Komunikovat se dá se vším, co má energii, takže kromě zvířat je možné mluvit s nerosty, rostlinami, mikroby, viry atd., pokud jsou přírodního původu. Můžete také mluvit s již uhynulým zvířetem, tedy jeho duší, ve které se uchována energie.

Jak se na daného jedince můžu naladit třeba i na dálku. Jak to funguje?
Každý organismus má určitou energetickou frekvenci, kterou vyzařuje do prostoru. Když se naladíte na frekvenci daného jedince, můžete s ním komunikovat.

Na jak velkou vzdálenost přenos funguje?
Přenos mezi vámi a zvířetem není nijak vzdálenostně omezen. Můžete komunikovat se zvířetem třeba na druhém konci světa.

Již nějakou dobu zkouším se zvířaty mluvit a nejde mi rozlišit, co v mé hlavě je moje a co jde od zvířete. Jak to poznám?
Touhle otázkou jsem si taky dlouho lámala hlavu. To, co jde od zvířete, je zpravidla to první, co vás napadne. Signály od zvířat chodí velmi rychle, kolikrát tak rychle, že vám to jen blýskne hlavou a vy to ani nemusíte zachytit. To, co je potom, je pravděpodobně už jen tok vašich neposedných myšlenek.

Snažila jsem se svému králíkovi říct, aby ke mně přišel. A on se na mě podíval, hlasitě dupl a rozběhl se směrem ode mě. Proč?
Váš králík má nejspíš smysl pro humor a chce si s vámi hrát. Zvířata jsou velmi veselé a hravé bytosti, mají v sobě takovou přirozenou čistotu a dětskou hravost. Nechte ho vás naučit něco z jeho světa…

Můj pes mě vždy vítá skákáním, které mi vadí. Jak mu mám říct, aby na mě neskákal bez použití záporu?
Váš pes svým skákáním projevuje čistou radost, pokud vám to vadí, neříkejte mu „neskákej“, ale třeba „měj všechny tlapky na zemi“ a ukažte mu jemným tlakem ruky, co to znamená a jistě během chvíle pochopí.

Když je někde víc zvířat a já s nimi potřebuji mluvit popořadě, jak jim to řeknu?
Jednoduše určete, s kým budete mluvit jako s prvním a s kým jako dalším. Zvířata nejsou hloupá, pochopí to. Mláďata vám do toho mohou díky své netrpělivosti a nepozornosti občas skočit…

Když se naučím se zvířaty mluvit, půjde to pak nějak vypnout? Nebudou na mě všichni mluvit jako na Jiříka v pohádce?
Nee, to opravdu nebudou. To byste musel být neustále ve stavu změněného vědomí, abyste byl celé dny naladěn na příjem signálů od zvířat. V našem světě, kdy máme hlavu zaměstnanou od rána do večera vším možným i nemožným, se tohohle skutečně bát nemusíte 🙂

Jak zaručeně poznám, že jsem se na zvíře napojila?
Poznáte to třeba tak, když se ho zeptáte na otázky, jejichž správnost odpovědí si můžete potvrdit u lidí, kteří to zvíře dobře znají. Pokud vás třeba něco fyzicky bolí a vy se spojíte se zvířetem, můžete se cítit úplně jinak, bolest zmizí nebo se přesune jinam na vašem těle, tam, kde ji cítí zvíře. Tak poznáte, že jste napojeni.

Napsat komentář